Naše vybavení

Sonograf

Ultrasonografie

Moderní praktický lékař se bez rutinního užití ultrasonografického vyšetření neobejde. Toto neinvazivní vyšetření významně napomáhá našim lékařů v určení správné diagnózy, ale i v monitoraci průběhu choroby, efektu léčby a při časné diagnostice komplikací.

Naše zařízení je vybaveno ultrazvukovým přístrojem Philips EnVisor HDI, které má vynikající zobrazení.  Přístroj má sondy, které umožňují vyšetření břicha, hrudníku, srdce a cév či štítnice. Nezanedbatelnou výhodou sonografie je nulová rentgenová zátěž, tuto metodu lze opakovaně bezpečně použít u těhotných apod.

Naše zařízení je vybaveno ultrazvukovým přístrojem Philips EnVisor HDI, které má vynikající zobrazení.  Přístroj má sondy, které umožňují vyšetření břicha, hrudníku, srdce a cév či štítnice.

 

 

sono

EKG

**EKG** je nenáročné, rychlé a nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě Vašeho srdce. EKG 08-MD je moderní přístroj se špičkovými parametry. Propojení s počítačem umožňuje našim lékařům ve speciálním programu hodnotit více parametrů a srovnávat více vyšetření. V rámci členských programů je záznam EKG exportován na čipovou pacientskou kartu. Při akutních stavech je shledáváme jako velkou výhodu možnost srovnání aktuální EKG křivky s naším dřívějším záznamem.

 

Záznam EKG můžete mít k dispozici i u sebe na naší USB kartě MC Anděl.

3, 6, 12-kanálové EKG s displejem

Spirometr

Spirometrie

Je rychlé, nebolestivé vyšetření, které ukazuje funkci plic, tedy jak dobře jsou plíce schopné nádechu a výdechu. Spirometr je přístroj, který zakreslí vaše dýchání jako graf závislosti objemu plic na čase.

BTL-Cardiopoint spiro pro PC je moderní, přesný spirometrický průtokoměr v kombinaci s výkonným softwarem, určený k provádění neinvazivních testů plicních funkcí. I výsledek spirometrie vyhodnotí lékař a můžete ho mít k dispozici i u sebe na naší čipové kartě.

spirometr

 

ABPM

ABPM je monitorování krevního tlaku a tepové frekvence po dobu 24-48 hodin v běžném denním režimu. Podle naprogramování přístroje je vám automaticky měřen krevní tlak na paži po 30 minutách v průběhu dne a po 1 hodině v průběhu spánku. Přístroj pracuje nejen automamaticky,  ale v umožňuje okamžité měření spouštěné pacientem, např. v době jeho obtíží. Toto vyšetření odliší skupinu pacientů se zvýšeným tlakem u lékaře a normálními hodnotami v domácích  podmínkách (hypertenze bílého pláště). Velmi často používáme tento přístroj k nalezení optimální  medikametózní  léčby. Vyhodnocení záznamu provádí lékař po zpracování dat v počítači. BTL-08 ABPM je moderní, malý, lehký a tichý přístroj.  Výsledek ABPM můžete mít též k dispozici i u sebe na USB MCA kartě.

POCT – point of care testing

Testy pro primární péči – POCT:

Tyto diagnostické testy, prováděné pacientům přímo v MC Anděl na přístroji QuikRead 101 s okamžitým výsledkem, výrazně zlepšují přesnost diagnózy a umožňují včasná vhodná léčebná rozhodnutí.

Na přístroji QuikRead 101 provádíme tato vyšetření:

Test CRP – odběr kapky krve z prstu.

Hodnota CRP v krvi nám pomáhá rozlišit bakteriální a virovou infekci a díky tomu se nasazují antibiotika pouze, jsou-li skutečně potřeba a mohou pomoci.

Test Strep A – výtěr z krku

Během 3 minut umíme vyloučit patogenního streptoka: Akutní zánět hltanu je jedním z nejčastějších důvodů pro vyhledání lékařského ošetření v oblasti primární péče. Většina případů akutního zánětu hltanu je způsobena viry. Nejčastější bakteriální příčinou je Streptococcus pyogenes. Infekce streptokokem skupina A je jediná běžně se vyskytující bolest v krku, která vyžaduje léčbu antibiotiky. Pouze na základě klinických příznaků je často obtížné vyloučit infekci Strep A, protože příznaky infekce Strep A a zánětu hltanu způsobeného jinými mikroorganismy (většinou viry) se často překrývají.

Test FOB – vyšetření skrytého krvácení ve stolici

Jednoduchý odběr malého vzorku, který pacient provede doma dle návodu a tento vzorek  vyhodnotíme v MC Anděl během 2 minut. Vyšetření je nesmírně důležité při včasném záchytu závažných onemocnění trávicího ústrojí .

 

 

POCT

Oxymetr

Díky tomuto přístroji máme možnost změřit oxygenaci- to nám umožňuje zhodnocení stupně sycení tkání kyslíkem a tím okysličovací funkce plic a funkce oběhového aparátu (srdce a cév).

Nonin 9590 ONYX Vantage  je velmi citlivý pulsní prstový oxymetr pro rychlé a přesné měření oxygenatce a srdečního pulzu i při nízkém krevním průtoku.

pulsni oxymetr

 

24h monitoring EKG

 

24h monitoring krevního tlaku